Ćirilica / Latinica

Srpski jezik

Previous Next

MONOGRAFIJA ŠKOLE

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna
 

Osnovna škola „Goračići” ove školske godine proslavila je veliki jubilej – 150 godina rada. Krajem avgusta iz štampe je izašla monografija Škola u Goračićima 1868—2018 posvećena ovom događaju. Rad na monografiji trajao je oko šest meseci i zahtevao je dosta rada i posvećenosti. Vredno se radilo na prikupljanju fotografija i zapisa iz proteklog perioda. U monografiji je prikazano sve što je na bilo koji način obeležilo život i rad škole. Govori o uspešnim generacijama učenika, brojnih nastavnika i učitelja. Svima će pomoći da se prisete svoje škole, svih lepih dana i dragih ljudi s kojima su delili jedan veliki deo života.

Autori Radovan M. Marinković, Zoran Marinković i Zorica Novičić ističu da ovaj letopis nije sveobuhvatan. Ponajviše zbog toga što izostaju spiskovi učenika koji su završili četvrti razred do 1950. godine, odnosno, od tada – osmi, ali i pojedini podaci o izvesnom broju prosvetara. Niko od njih nije namerno izostavljen, već je nedostatak dokumenata učinio svoje. Štampanje monografije pomogao je Slobodan Madžarević, bivši učenik naše škole. Promocija monografije bila je u novembru, kada smo svečano i proslavili Dan škole.

Ova monografija je trajno dobro koje ostaje sadašnjim i budućim pokolenjima na korist.

 

Jelena Ivanović, učiteljica

 

Osnovna škola Goračići,32232 Goračići

  • Email: info@skolagoracici.edu.rs
  • Tel:  +381 32 5857 720
  • Tel:  +381 32 5857 326
© Copyright 2012-2019 . Sva prava zadržana Izrada web sajta Impuls Tech

Search