Ćirilica / Latinica

Srpski jezik

Previous Next

VITEZOVO PROLEĆE

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna
 

Dvanaestog maja ove godine učenici naše škole posetili su „Sava centarˮ, u kom je održan dečji književni festival „Vitezovo prolećeˮ. Nagrade su dobili učenici sa najkreativnijim pesmicama i crtežima. Nagrađeni su sledeći učenici naše škole: Anđela Radović (II razred), Nina Ječmenić, Anđela Popović i Dušan Jakovljević (V razred). Svi prisutni gosti imali su priliku da uživaju u odličnoj muzici, zabavi, šali i smehu. Na 17-om Vitezovom festivalu učestvovali su poznati glumci, pesnici, pevači i kreatori ovog divnog časopisa: Nedeljko Popadić, Matija Bećković, Blagoje Baković, Srđan Dinčić, Rade Đergović, Bora Đorđević, Ivana Jordan, Dušan Svilar, Leonida, Mila Mutavdžić i mnogi drugi. Čuli smo zanimljive pesme i gladali divna izvođenja naših poznatih umetnika. Na taj način obogatili smo časove srpskog jezika, muzičke kulture i uživali smo u svakom izvođenju. Anđeli se najviše svidelo izvođenje hora „Čarolijaˮ, Marini su se dopale pesme, Nikola je bio oduševljen Borom Čorbom. Svi smo bili presrećni što smo imali priliku da upoznamo Srđana Dinčića. Hvala časopisu „Vitezˮ na divnom prijemu i lepom druženju.

 

Dušan Jakovljević, Nina Ječmenić, Nikola Šipetić i Nevena Stevanović, peti razred

 

Osnovna škola Goračići,32232 Goračići

  • Email: info@skolagoracici.edu.rs
  • Tel:  +381 32 5857 720
  • Tel:  +381 32 5857 326
© Copyright 2012-2019 . Sva prava zadržana Izrada web sajta Impuls Tech

Search