Ćirilica / Latinica

Srpski jezik

Previous Next

KENGUR BEZ GRANICA

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna
 

Dvadeset prvog marta u našoj školi održano je Međunarodno matematičko takmičenje „Kengur bez granica”. Osnovni cilj takmičenja je popularizacija matematike, povećanje interesovanja za matematiku i prirodne nauke, kao i stepena logičkog i kombinatornog mišljenja. Učenici u celom svetu, u preko 70 država, u isto vreme razmišljaju o istim problemima i rešavaju iste zadatke. To saznanje učenicima daje dodatni podstrek. Takmičenju su se odazvali đaci od prvog do osmog razreda. Najuspešnija na takmičenju bila je Anđela Radović, učenica drugog razreda, koja je dobila posebnu pohvalu. Svi učesnici postali su članovi Društva matematičara Srbije i dobili su matematičke suvenire kao uspomenu na taj dan.

Osnovna škola Goračići,32232 Goračići

  • Email: info@skolagoracici.edu.rs
  • Tel:  +381 32 5857 720
  • Tel:  +381 32 5857 326
© Copyright 2012-2019 . Sva prava zadržana Izrada web sajta Impuls Tech

Search